Privátní zahrada ve Vonoklasech

Projekt: Ing. Ferdinand Leffler, Ing. Jiří Stiborek
Realizace: FLERA s.r.o., Další zhotovitelé: Vrbičky.net - Jiří Rech, TERESTRA s.r.o., STŘECHY ROEDL, Bluespring - Petr Novák, Pozemstav Bohemia, s.r.o.,
Výměra: 2 150 m ²
Zahrada roku 2014 – 2. místo

Nominaci do ankety Zahrada desetiletí si tato zahrada vysloužila 2. místem v soutěži Zahrada roku 2014

Zahrada ve Vonoklasech je usazením velmi povedeného domu rozčleněna na několik celků, které v kombinaci s orientací ke světovým stranám dostaly do vínku různý charakter užívání, a které nabízejí různé prožitky a vjemy. Divočejší část zahrady na severní straně domu navazuje, respektive volně přechází do přilehlého lesa, jižní části pak dominuje funkce obytná s intenzivním trávníkem, koupacím jezírkem a vrbovým tunelem. Úzké prostory na bočních stranách domu se podařilo šikovně zintimnit a podél dlouhé příjezdové komunikace se odehrává příběh plodnosti ve formě aleje ovocných stromů a skupin ovocných keřů.  

Každý kout zahrady má nějaké téma, nějaký příběh. Zahrada je přírodního charakteru a netrpí na perfektní detaily, přímo jí sluší nedbalá elegance cestiček zarůstajících „plevelem“, volně rostoucích ovocných stromů, zarůstajících zídek i dětských hraček právě ponechaných bez ladu a skladu uprostřed trávníku. Zahrada autorského týmu Jiří Stiborek a Ferdinand Leffler je výsledkem bezvadné a tvůrčí spolupráce s klienty.

Líbí se Vám tato zahrada?

CELKEM: 3455 hlasů
POŘADÍ: 2. místo

Sponzoři:

Kontakty:

Ing. Jana Šimečková
e-mail: info@szuz.cz

Křídlovická 371/68, 603 00 Brno
Tel./fax: + 420 542 210 435